هکرهایی که حساب مدیر عامل توییتر را هک کردن اینبار به سراغ بازیگران هالیوود رفتند

گروه هکرهایی که چند روز پیش حساب توییتر مدیر عامل و بنیانگذار شبکه اجتماعیتوییتر آقای جک دورسی را هک کردند،اکنون قربانی دیگری را گرفته اند.

چند روز پیش یک گروه هکری بنام جوخه خندان Chuckling Squad حساب توییتر جک دورسی را هک کردند و پس از در کنترل گرفتن پیچ دورسی شروع به انتشار توییت های نژادپرستانه و توهین آمیز نمودند که پس از ۱۵ دقیقه توسط توییتر حذف شدند.این افراد حتی  در یکی از تویتهای خود مدعی وجود یک بمب در مقر توییتر هم شدند.

اکنون این گروه هکری در صبح روز چهارشنبه حساب کارگردان معروف کلوئه گریس مورتز را هک نمودند و در حدود دها توییت با نام وی منتشر کردند که حاوی هشتگ #Chuckling Squad میباشند،که همان هشتگ است که از حساب جک دورسی هنگامی که در روز جمعه هک شد در توییت ها بود.

مورتز هنرپیشه،کارگردان و مدل ۲۲ ساله آمریکای میباشد که بازیگری را از سال ۲۰۰۴ آغاز کرده است.مشهورترین فیلم های او ۵۰۰روز سامر،دفترچه خاطرات یک بی عرضه،کیک-اس،بگذار وارد شوم،هوگو،سایه های سیاه،کری،اگر زنده بمانم و ایکولایزر می باشد.

حساب مورتز در توییتر ۳/۱ میلیون دنبال کننده دارد و پس از هک توسط گروه جوخه خندان همچون حساب دورسی شروع به نشر توییت های نژادپرستانه و توهین آمیز نمودند.البته بلافاصله بعد از اطلاع از هک حساب توییت ها حذف شدند.

آنگونه که گزارش شده است روشی که هکرها در هک کردن حساب موتز به کار برده اند مشابه همان روشی است که حساب دورسی را هک کردند.در هر دوی این هک ها هکرها با استفاده از یک شرکت مخابراتی به نام Cloudhopper استفاده کرده اند و توانسته اند با استفاده از آن شماره تلفن صاحب حساب را پیدا کنند و آن را هک کنند.این شرکت همان شرکتی است که توییتر قبلا آن را در اختیار داشت و برای بهبود سرویس پیامکی خود از آن استفاده میکرده.

در حالی که در هردوی این هک ها بیشتر توییت های مزخرف و بی معنا منتشر شده است اما بسیار برای شبکه توییتر نگران کننده است که سد امنیتی حساب های کاربران آنها به این راحتی شکسته میشود،و مسئله نگران کنندتر از این ، اینکه حساب بنیان گذار و مدیر عامل خود این شبکه هم هک شده است.در صورت بروز دوباره این مشکل بی شک اطمینان کاربران این شبکه محبوب به این شبکه کم خواهد شد.