هیوندا در حال بررسی علت انفجار کونا الکتریک

      هیوندا در حال جست وجوی علت انفجاراین کونا الکتریک است که در گاراژی در کانادا پارک شده بود.

    هنگامی که صاحب آن متوجه ابری از دودتیره شد که درحال خروج از گاراژ بود، این اس یووی تمام الکترونیک به برق متصل نبود.سپس این کونای برقی که حدود ۵ ماه کار کرده بود منفجر شد و شدت جریان انفجار علاوه بر اینکه در گاراژ را از جا کند ، به ملک های همسایگان نیز آسیب جدی رساند. آتش نشانان هیچ منبع اشتعالی را در گاراژ نیافتند و حدس می زنند که ماشین خود به خود منفجر شده است.

    لوئیس دسروزیرز از آتش نشانی مونترال در مصاحبه با رسانه ها می گوید: آن یک وسیله نقلیه ی تمام الکترونیک بود و چیزی اطرافش وجود نداشت که باعث انفجار شود.        کوناالکتریک تنها وسیله نقلیه برقی نیست که امسال منفجر شد. در فیلمی که هنگام ماه آپریل در چین گرفته شده ، از تسلای مدل اس دود بلند می شود و پس از انفجار در شعله میسوزد. در هلند نیز یک جگوار آی پیس درحالی که در پارکینگ صاحبش بود آتش گرفت.

     هیوندا می گوید که در حال بررسی علت انفجار است اما تاکنون به نتیجه ای نرسیده است. کمپانی اعلام کرده که :هیوندا موتور در کانادا با همکاری مسئولان و جست وجوگران در تلاش است تا علت اساسی حادثه را بیابد اما این این موضوع همچنان مبهم باقی مانده. مثل هر حادثه دیگری، امنیت مشتری هایمان اولویت ماست و ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در اسرع وقت این موضوع را حل کنیم.

    تسلا قبلا ادعا کرده کرده بود به خاطر وجود موتور احتراق داخلی احتمال آتش گرفتن محصولاتش ۱۰ برابر کمتر از سایر شرکت هاست.