واقعیت افزوده(AR) گوگل مپ در گوشی های هوشمند بیشتری منتشر می شود

  اوایل امسال گوگل استفاده از واقعیت افزوده  در مسیریابی گوگل مپ را آزمایش کرد. این ویژگی بصورت رسمی در کنفرانس گوگل آی/او معرفی و برای تعدادی دستگاه در دسترس قرار داده شده بود. هم اکنون گوگل می خواهد این  ایده را جهانی کند و نام آن را نمای زنده(Live View) گذاشته است. از این هفته، تمامی دستگاه های اندروید و آی او اس که از ARkit و ARCore پشتیبانی می کنند، میتوانند از نسخه بتای این برنامه استفاده کنند. نمای زنده هر کجا که نمای خیابان(Street View) فعال باشد کار می کند و نیاز دارد تا شما گوشی تان را به سمت جاده بگیرید و با استفاده از منابع اطلاعاتی Gps، دوربین و قطب نما، گوگل مپس خواهد فهمید که شما به کجا می روید و مسیر دقیق را به شما نشان خواهد داد.

  “هیچ چیز مانند گشتن یک شهر با پای پیاده نیست، این روشی مناسب برای شناختن و ارتباط نزدیک با مکان های دیدنی است، اما بسیاری افراد وقتی به شهری جدید می روند، آدرس ها را دقیق نمی دانند و به هدفشان نمی رسند. با نسخه ی بتای نمای زنده گوگل، شما می توانید از واقعیت افزوده  برای مسیریابی بهتر استفاده کنید، پیکان ها و جهت ها در دنیای واقعی نشان داده می شوند تا شما را در مسیرتان راهنمایی کنند. ما از این ویژگی در گوشی های پیکسل توسط چندین کار استفاده کرده ایم و هم اکنون آن را برای دستگاه های اندرویدی دیگر و همچنین دستگاه های آی او اس منتشر خواهیم کرد و هر دستگاهی که از ARkit و ARCore پشتیبانی کند، می تواند از این قابلیت بهره ببرد.”

  بنظر می رسد این قابلیت بر روی بیشتر گوشی های مدرن کار کند زیرا اکثرا دو پیش نیاز بالا را دارند. سپس تنها چیزی که نیاز دارید این است که به بخش مسیرها-> مسیرهای پیاده روی -> نمای زنده بروید. فعلا این ویژگی برای نمای پیاده روی در دسترس است اما گوگل گفته است با شرکت های ماشین سازی مذاکراتی خواهد کرد تا آن را برای حالت رانندگی نیز فعال کند.

  توجه کنید این ویژگی باتری بسیار زیادی مصرف خواهد کرد پس مطمئن شوید مدت زمان زیادی از آن استفاده نمی کنید. در حال حاضر فقط در چند شهر دنیا قابل دسترسی است اما به گفته گوگل در آپدیت های آینده شهر های دیگری هم به مرور در دسترس قرار خواهند گرفت.