ویژگی جدید گوگل درایو

پیش از این اگر شما میخواستید به صورت آفلاین به اطلاعات ذخیره شده در گوگل درایو خود دسترسی داشته باشید ، باید نسخه ی دسکتاپ “Backup And Sync” را نصب می‌کردید. برای اینکه بگوییم چقدر گوگل درایو در این زمینه وحشتناک بد عمل کرده است کافیست به سایت هایی که خدماتی مشابه گوگل درایو را ارائه می‌دهند، نگاه کنید.

پیش تر ، گوگل قابلیت مشاهده و ویرایش فایل های ورد با پسوند DOC در حالت آفلاین را برای کاربران مهیا کرده بود ، اما اکنون قادر هستید هرفایل با هر پسوندی را به صورت آفلاین مشاهده و ویرایش کنید.

شرکت گوگل در وبلاگ خود پستی گذاشت و اعلام کرد : شما از اکنون می‌توانید اسناد خود ، اسلاید های خود و صفحات خود را به صورت افلاین بسازید و استفاده کنید.همچنین به عنوان نسخه ی بتای این قابلیت شما می‌توانید فایل های PDF ، تصویر ، فایل های مایکروسافت آفیس و دیگر فایل هایی که تحت نظر شرکت گوگل نیستند را به صورت افلاین مشاهده و ویرایش کنید.

این قابلیت در حال حاضر محدود به سازمان های G Suite است که به عنوان برنامه های بتا برای دسترسی آفلاین انتخاب شده اند.

این قابلیت باید برای حساب های Gmail نیز فعال شود زیرا تا کنون این اتفاق برای آن نیافتاده و برنامه ریزی نشده است. متاسفانه قابلیت دسترسی آفلاین به فایل های گوگل درایو فقط از طریق مرورگر کروم وجود دارد و شرکت گوگل گویا قصد ندارد به وجود فایرفاکس اعتراف کند!

شما می‌توانید با راست کلیک کردن روی فایل مورد نظر خود و انتخاب گزینه ی Available Offline این قابلیت را فعال کنید.