پابجی موبایل لایت: کم حجم ، همراه با تغییرات بزرگ

  پابجی موبایل لایت، نسخه ای از بازی معروف بتل رویال موبایلی است که برای طیف وسیعتری از گوشی های هوشمند بهینه شده، و هم اکنون در “چندین منطقه” از جمله جنوب شرقی آسیا، آسیای جنوبی، آفریقای شمالی، و آمریکای جنوبی در دسترس می باشد. پابجی موبایل، که اسپین آفی از بازی رایانه ای معروف PlayerUnknown’s Battlegrounds می باشد، در حال حاضر به پر فروش ترین بازی موبایلی در سرتاسر گوگل پلی تبدیل شده است. با توجه به تجزیه و تحلیل سنسور تاور (Sensor Tower)، این بازی در ماه جولای به رقم باور نکردی ۵۰ میلیون بازیکن روزانه دست پیدا کرد و توانست ۱۶۷ میلیون دلار درآمد کسب کند. به نظر می آید این نسخه از پابجی نیز به وسعت حضور این بازی در گوشی های هوشمند بیافزاید چرا که در هم گوشی های رده پایین تر و مناطق بیشتری را در بر خواهد گرفت.

  تغییراتی در این نسخه اعمال شده که به دستگاه هایی با سخت افزار ضعیف این اجازه را می دهد تا بازی را روان تر و سریع تر اجرا کنند. نقشه بازی کوچک تر و تعداد بازیکنان از ۱۰۰ که در نسخه اورجینال شاهد آن هستیم به عدد ۶۰ کاهش پیدا کرده است. همچنین منابع بیشتری در این نسخه یافت می شود و بازیکنان در هر حالتی به جز سینه خیز(Prone) می توانند از کمک های اولیه استفاده کنند. و برای بهبود تیراندازی با اینترنت های ضعیف، پابجی موبایل لایت از دستیار هدف گیری پیشرفته تر بهره می برد و همچنین افکت سقوط گلوله پس از طی کردن فاصله ای طولانی که در نسخه اصلی شاهد آن هستیم ، در این ورژن وجود ندارد.

  پابجی موبایل لایت که توسط غول بازی سازی تنسنت(Tencent) و پابجی کورپ توسعه داده شده است در مقایسه با ۱٫۶ گیگابایت نسخه اصلی،تنها ۴۹۰ مگابایت فضا اشغال خواهد کرد. همچنین برای استفاده در دستگاه هایی با رم کمتر از ۲ گیگابایت نیز بهینه شده است. به گفته تنسنت، بزودی این بازی در آمریکای شمالی و مرکزی و اروپا نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

  پابجی موبایل لایت اولین نسخه از پابجی برای دستگاه های کم قدرت نبوده است. در ماه ژانویه این شرکت تست نسخه پابجی لایت را در کشور تایلند آغاز کرد و از آن زمان  این آزمایشات را به  مناطق جدیدی همچون آسیای جنوبی، خاورمیانه و آمریکای لاتین نیز گسترش داده است.