پتنت جدید سامسونگ یک نسخه بهبود یافته از گلکسی فولد و یک تبلت جدید را نشان میدهد

وبسایت LetsGoDigital بتازگی خبر ثبت حفق پتنت های جدیدی توسط سامسونگ را داده که در آن ها میتوان طراحی دو گوشی هوشمند جدید را دید.حال باید دید آیا ممکن است این پتنت ها مربوط به گلکسی فولد ۲ باشد؟ و آیا در نمایشگاه IFA 2019 که هفته دیگر برگزار خواهد شد شاهد یک نسخه جدید از گلکسی فولد خواهیم بود؟

در این که سامسونگ درحال سرمایه گذاری های عظیمی روی قابلیت گوشی های تاشو است هیچ شکی نیست، همانطور که با وجود اینکه هنوز گلکسی فولد مجددا به بازار عرضه نشده است اما بتازگی شاهد ثبت پتنت های جدیدی همچون Z-fold phone و bizarre rolling display از سوی سامسونگ هستیم.

در این دو پتنت که جدیدا سامسونگ آنها را به ثبت رسانده شباهت های بسیار زیادی به چشم میخورد،اما یکی از تفاوت های بزرگ این دو پتنت نقطه لولای این دو دستگاه طراحی شده است،در یکی از طراحی ها گوشی بصورت عمودی و در دیگری گوشی بصورت افقی تا میشود.صفحه نمایش بیرونی دارای ابعاد بسیار زیادی بوده و اینطور که مشخص است ظاهرا باید بصورت افقی نگاه داشته شود،همچنین یک دوربین سلفی در سمت چپ و بالای صفحه نمایش و یک دوربین سه گانه نیز پشت این گوشی به چشم میخورد،شایان ذکر است ابعاد این صفحه نمایش هنگام تا خوردن بسیار بزرگ تر از چیزی که انتظار داشتیم بنظر میرسد و مارا به یاد دستگاه های PDA قدیمی میندازد که در عکس زیر میتوانید آن را مشاهده کنید (مدل A).

پتنت جدید سامسونگ یک نسخه بهبود یافته از گلکسی فولد و یک تبلت جدید را نشان میدهد

در مدل B و C این تصویر نقاط اشتراک زیادی با طراحی گلکسی فولد میتوان دید،صفحه نمایش این پتنت جدید بزرگتر و نسبت به مدل A راحت تر میتوان آن را در دست گرفت.در این دو مدل دوربین سلفی در قسمت بالا و وسط صفحه نمایش قرار گرفته و در قسمت پشت گوشی نیز شاهد یک دوربین سه گانه هستیم.آنطور که از دو مدل B و C میتوان فهمید،هنگامی که گوشی را کاملا باز کنیم دوربین سلفی در سمت چپ و یا سمت راست گوشی قرار خواهد گرفت و هنوز مشخص نیست سامسونگ آن را کدام سمت قرار دهد.

مدلی که جدیدا از سوی سامسونگ ارائه شده نسبت به طرح هایی که پیشتر ثبت گردیده بود مورد قبول تر و نزدیک تر به واقعیت است و احتمال اینکه بزودی با یک گوشی تاشو جدید از سوی سامسونگ طرف باشیم را بیشتر میکند،البته همانگونه که در طرح A میتوان دید احتمال دارد به زودی شاهد یک تبلت تاشو نیز از سوی سامسونگ باشیم