پیش فروش پلی استیشن ۵ سونی در فروشگاه آنلاین سوئدی

  در حالی که سونی هنوز خبر رسمی ای از کنسول بازی جدید خود منتشر نکرده است، سایت MediaMarkt سوئدی پیش فروش این کنسول را به راه انداخته است.

  البته مقدار کمی اطلاعات در زمینه مشخصات و قطعات در این سایت انتشار یافته است و همانطور که سونی تاریخ دقیقی از رونمایی از آن اعلام نکرده است، این سایت هم تاریخی را درباره انتشار کنسول ذکر نکرده است.

  بر اساس قیمت گذاری، به نظر می رسد این سایت تنها خواسته تا صفحه ای برای کنسول های نسل بعد سونی به راه بیاندازد، چرا که اوایل امسال مارک سرنی از سونی گفته بود که قیمت گذاری این دستگاه نسبت به ویژگی های پیشرفته آن مورد پسند واقع خواهد شد. چه با ویژگی پیشرفته و چه بی آن، به نظر نمی آید گیمری در سطح جهان حاضر باشد بیشتر از ۱۰۰۰ دلار برای یک کنسول بازی بپردازد.

  کنسول پلی استیشن ۵ یک ارتقای ساده از نسخه قبل به حساب نمی آید، با توجه به گزارش اختصاصی Wired  در آپریل امسال با سرنی که گفته بود:” پردازنده آن بر پایه نسل سوم AMD Ryzen است و شامل هشت هسته از از معماری جدید Zen 2 هفت نانو متری شرکت می باشد. همچنین پردازنده گرافیکی، مدل سفارشی از خانواده Radeon Navi است که از تکنولوژی رهگیری پرتو پشتیبانی می کند، تکنیکی که از حرکت نور مدل سازی می کند تا فعل و انفعالات پیچیده را در محیط سه بعدی شبیه سازی کند.

 همراه با پردازنده CPU و پردازنده گرافیکی GPU، سونی همچنین از یک تغییری جدید صحبت می کند، دیسک الکترونیکی(SSD) سفارشی که میزان تاخیر در بارگذاری ها را نزدیک به صفر مطلق می رساند. بسیاری از توسعه دهندگان بازی قدرت پردازش این کنسول نسل جدید را تحسین کرده اند و حتی شایعات جدید خبر از قوی تر بودن APU این دستگاه نسبت به کارت گرافیک NVIDIA GTX 1080 می دهند.