چگونه می توان از اعلان های هرز و تبلیغات در اندروید خلاص شد؟

بسیاری از برنامه ها و بازی های موبایل شامل تبلیغات هستند که طبق نظر توسعه دهندگان این بخش، یکی از ملزومات هر برنامه ای است. با این حال برخی از برنامه های مخرب با ارسال اعلان های حاوی تبلیغات که برخی از آن ها حتی کل صفحه را در بر می گیرند، باعث نارضایتی کاربران می شوند. در چند مورد از تبلیغات این برنامه ها حتی در هنگام خواب بودن گوشی یا روی صفحه ی قفل نیز ظاهر شده اند.

در وهله ی اول برنامه های مخرب مانند برنامه های دیگر نباید در فروشگاه پلی در دسترس قرار بگیرند. اما اگر تاکنون با اعلان های مربوط به هرزنامه و یا پنجره های تمام صفحه مواجه شده اید، این راهنما به شما کمک می کند منبع تبلیغات را یافته و برنامه های مسئول را حذف کنید. همچنین اگر اعلان های زیادی از مرورگر وب خود دریافت می کنید، ما نحوه ی مدیریت آن ها را به شما نشان می دهیم.

برخی از برنامه های مخرب تبلیغات کاملی بر روی صفحه نمایش حتی اگر برنامه دیگری باز باشد، نشان می دهند. فقط کافی است در هر زمان که ظاهر می شوند نمایRecents  و  multi-taskingرا باز کرده و بررسی کنید در بین دسته ی برنامه ها کدامیک حالت highlight را دارد، این صفحه تمام برنامه های در حال اجرا را نشان می دهد. نام واقعی برنامه در بالا نمایان خواهد شد. شما باید روی نام برنامه نگه داشته و بر روی دکمه ی اطلاعات ظاهر شده ضربه بزنید، و در نهایت آن را مستقیما از صفحه ی اطلاعات حذف کنید.

اعلان های حاوی تبلیغات بسیار متداول هستند، اما خوشبختانه می توان به راحتی از شر آنها نیز خلاص شد. در هر تلفن Android Lollipop یا نسخه ی بالاتر اندروید ۵ فقط روی اعلان فشار دهید تا ببینید کدام برنامه مربوط به آن است. در بیشتر اوقات نام برنامه در بالای هشدار قابل مشاهده است اما در برخی موارد جزئیات پنهان می شود.با این حال بجز برنامه ها اگر یک اعلان ناخواسته از گوگل کروم مشاهده کردید، روی دکمه ی تنظیمات سایت و سپس اعلان ها ضربه بزنید و دسترسی ها را تغییر دهید. مرورگر وب سامسونگ نیز اعلان ها را دقیقاً مانند کروم مدیریت می کند.