چگونگی فروش ماشینهای موستانگ در اروپا و جهان

متاسفانه، ماشین کوچک موستانگ با قدرت ۷۶۰ اسب بخار در قاره کهن، محصولی غیر مجاز خواهد شد.
وان گیتین جونیور در آخرین جشنواره گود وود سرعت در بریتانیا پشت فرمان چرخ شلبی موستانگ GT500 تکیه زد تا به نقطه نهایی در “تپه معروف” محل مسابقه برسد. این اتفاق کمی بیش از یک ماه پیش رخ داد، و بسیاری از مردم تصور می کردند که این روش فورد برای نشان دادن ورژن بیشرو موستانگ است،که باعث سفر به نمایندگی های اروپایی و به دنبال ان راه اندازی کارخانه در ایالات متحده شود. که متأسفانه، اینگونه نشد.
دوستان ما در ماشین‌ و کامیون‌های موتور قوی نشستند، با مدیر اجرایی بازاریابی فورد “جیم اونز” گپ زدند، تنها برای فهمیدن این که آیا موستانگ شلبی یک محصول غیر مجاز در اروپا خواهد بود. ماشینی با قدرت ۷۶۰ – اسب‌بخار که در آمریکای شمالی، مکزیک و خاور میانه به فروش خواهد رسید، اما شما یک نماینده چشم ابی در جایی چون قاره کهن پیدا نخواهید کرد،بنیاد MC&Tاشاره دارد که باید با قوانین سختگیرانه تر ،انتشارگازهای گلخانه‌ای در اروپا توسط این ماشین با سوپر موتور های مدل (۵٫۲لیتری)V8 متوقف شود.
موستانگ – a. k. a. بهترین ماشین ورزشی فروخته شده کوپه برای چهار سال متوالی در جهان است ،که ان هم به واقع در اروپا جاییکه فورد پر طرفدار است، ۲،۳۰۰ دستگاه را در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ یا۲۷ درصد بیشتر از سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸ به فروش رساند. فورد حتی به مشتریان اروپایی یک نسخه ویژه از موستانگ ۵۵می‌دهد به علت نشان۵۵ سال از اولین نسل ،که در سال ۱۹۶۴ به بازار عرضه شد.
ماشینGT500 تنها موستانگی نیست که فورد تصمیم به فروش آن در اروپا نگرفته است زیرا ماشین GT350 نیز به طور رسمی در آنجا فروخته نمی شود، اگرچه هنوز می توانید یکی (یا GT350R) از ماشین های تیونرالمانی و ماشینهای وارد شده گایگر دریافت کنید.
از کادیلاک اسکالید گرفته تا دوج دورانگو ، این شرکت ها واردات کمی از ایالات متحده داشته اند، بنابراین ما متعجب نمی شویم که GT500 در نهایت به این لیست اضافه شود.

قدرتمندترین ماشین موستانگی که می توانید مستقیم از فورد اروپا بدست آورید، نسخه ویژه Bullitt با قدرت۴۵۷ اسب بخار است که در واقع با ۲۳ پونی در مقایسه با هم خانواده آمریکایی اش، پایین آمده است.