کاهش قیمت Radeon 5700 GPU پیش از رونمایی

هنگامی که AMD کارت گرافیک های Radeon RX 5700 و ۵۷۰۰ XT را در ماه ژانویه به عنوان کارت گرافیک های نسل بعدی خود معرفی کرد،این خبر کمی ناامید کننده بود زیرا قیمت های بالای این کارت گرافیک ها باعث نمی‌شد که کاربران این کارت های گرافیک را جایگزین nvidia کنند.

اما ۴۸ ساعت قبل از رونمایی ، شرکت AMD گامی را برای کاهش قیمت چشمگیر کارت گرافیک های نسل جدید خود برداشت.

Radeon 5700 XT، که قبلا در لیست ۴۵۰ دلار قیمت داشت اکنون ۴۰۰ دلار فروخته خواهد شدو Radeon 5700 با قیمت اولیه ۳۸۰ دلار ، قیمت ۳۵۰ دلار را خواهد داشت. (همچنین نسخه ی ۵۰ سالگی Radeon RX 5700 XT ، که قیمت ۵۰۰ دلار را داشت ، با قیمت ۴۵۰ دلار عرضه خواهد شد.)

هنوز تکلیف کسانی که این قطعات را پیش سفارش خریداری کرده اند مشخض نیست و جواب این سوال هنوز مبهم است که آیا این ها برای غلبه بر Nvidia کافی خواهند بود یا خیر.

در اوایل این هفته ، شرکت Nvidia از نسخه های جدید “Super” از کارت های گرافیک GeForce RTX خود را با عملکرد کمی بالاتر از آنچه که AMD به نظر می رسید پرده برداشت و این اتفاق باعث شد AMD کاری که تمایلی به انجام آن نداشت را انجام دهد و این چیزی جز کاهش قیمت ها نبود.

این امکان وجود دارد که به طور خودکار کارت های قدیمی و غیر سوپر کارت Nvidia ،پس از دیدن اینکه چگونه Nvidia برای هر نسخه جدید از ۲۰۷۰، که بیشتر به طور مستقیم با ۵۷۰۰ XT رقابت می کند، هیچ هزینه ای را درخواست نمی‌کند ،شاهد کاهش تقاضا و قیمت خود باشند.

شرکت nvidia همچنین اعلام کرد که قیمت RTX 2060 super از ۴۰۰ دلار به ۳۵۰ دلار کاهش پیدا کرده تا Radeon 5700 رقابت نزدیک تری را برای جلب رضایت مشتری داشته باشد.