کمپانی اپل، رقابت کنندگان بر سر ردیابی صفحه نمایش را در اپ استور هدف گرفته است!

طبق گزارش نیویورک تایمز، کمپانی اپل اعلام کرده که در طول سال گذشته، حداقل ۱۱ مورد از ۱۷ برنامه های محبوب ردیابی صفحه نمایش و کنترل کننده از طرف والدین را از اپ استور حذف و یا محدود کرده است.

در این گزارش با توسعه دهندگان مصاحبه شده است، برخی از آنان می گویند که اپل در تلاش است تا کاربران دستگاه های iOS را به سمت استفاده از برنامه های خود شرکت اپل مانند Screen Time سوق دهد. این کمپانی به توسعه دهندگان دستور داده تا ویژگی های کلیدی را از برنامه های مشابه Screen Time  خود حذف کنند و یا آنها را از اپ استور حذف خواهد کرد!

گفته می شود با گفتن اینکه استفاده از این برنامه ها policyهایی همچون استفاده از APIهای عمومی را به صورت غیرفانونی نقض می کنند، این اقدام خود را توجیه می کند. با این حال بازهم این درخواست ها مشکوک است زیرا برخی از این برنامه ها تاکنون بیشتر از یک میلیون بار دانلود شده اند! به عنوان نمونه، برنامه OurPact تا کنون بیشتر از ۳میلیون بار و Mobicip در حدود ۲٫۵میلیون بار دانلود شده اند.

برنامه Screen Time بررسی می کند که صاحبان دستگاه های iOS چقدر روی یک یا چند برنامه مشخص زمان صرف می کنند، البته ویژگی های این برنامه در مقایسه با رقبای آن کمتر است مثلا این برنامه در برخی مواقع از روز، مثلا هنگامی که فرزندان در مدرسه هستند، به والدین آنها اجازه نمی دهد تا به برنامه ها دسترسی پیدا کنند.