کمک هوآوی برای توسعه‌ی شبکه‌ی ۵G انگلستان

به نظر می‌رسد شرکت‌های ارتیاطی انگلستان تحت تأثیر تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا علیه هوآوی قرار نگرفته‌اند و برای توسعه شبکه‌ی ارتباطی خود از این شرکت بزرگ کمک گرفته‌اند. گاردین گزارش کرده است که تمام ارائه دهندگان خدمات ارتباطی بی‌سیم انگلستان شامل (EE ،O2 ،Three و Vodafone) برای ساخت و توسعه‌ی شبکه‌ی ۵G خود از شرکت هوآوی کمک خواسته‌اند. بنا به گزارش‌های شرکت چینی اکنون در حال تکمیل ۶ شهر برای شرکت Vodafone هستند و همچنین صدها مکان را برای شرکت EE به تکنولوژی ۵G متصل کرده‌اند و قراردادهایی را با O2 و Three امضاء کرده‌اند.

این شرکت‌ها همگی بر این باورند که از فن‌آوری هوآوی در اجزاء شبکه‌های خود استفاده ‌کنند. این در راستای استراتژی اعلام‌شده‌ی دولت بریتانیا است، امّا هنوز به خاطر تهدیدها و تحریم‌های احتمالی ایالات متحد آمریکا تردید‌هایی برای استفاده از تجهیزات شبکه‌ی هوآوی وجود دارد، و ممکن است در آینده‌ نظر مقامات دولتی انگلستان با تغییراتی همراه باشد.

آقای Matthew Howett از مجلس انگلستان خاطر نشان کرد که اتکاء به یک تأمین‌کننده‌ی واحد برای شبکه‌ی تلفن همراه خطرناک است. بنا بر تجربه‌ی گذشته و استفاده از تجهیزات شبکه‌ی ۳G و LTE شرکت اریکسون و مشکل بزرگی که برای این شرکت به وجود آمد باعث شد کل شبکه‌ی شرکت EE از کار بیوفتد و مشکلات زیادی را برای مشترکین به وجود آورد. بنابراین باید در استفاده از تجهیزات شبکه‌ی ۵G شرکت هوآوی دقت و توجه‌ی بیشتری انجام گیرد.

همچنین شرکت هوآوی همکاری خود را با کشور اسپانیا برای توسعه‌ی شبکه‌ی ۵G ادامه می‌دهد. اکنون ۱۵ شهر اسپانیا دارای تکنولوژی ۵G می‌باشند. اسپانیا نخستین کشور عضو اتحادیه اروپا بود که از این فن‌آوری فوق سریع بهره برداری کرد. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G جدیدترین نسل سیستم‌های ارتباطات مخابراتی است که از اهداف آن، افزایش سرعت انتقال داده تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه است.