گوشی‌های فولد عریض بهتر هستند

گوشی‌های هوشمند تاشو یا فولد بخش هیجان‌انگیز آینده‌ی تلفن‌های هوشمند هستند. در سال ۲۰۱۹ چیزی که تاکنون اثبات شده است این است که هنوز این گوشی‌ها به توسعه‌ی سخت‌افزاری و سازگاری نرم‌افزاری نیاز دارند و آماده‌ی عرضه و رونمایی برای طرفداران این حوزه نیستند. اولین گوشی تاشو معرفی شده توسط شرکت چینی Royole واقعاً‌‌ وحشتناک بود. شرکت سامسونگ هم با گلکسی فولد هنوز مشکل دارد و این گوشی دچار نقص است. شرکت بزرگ چینی دیگر یعنی هوآوی در پشت این داستان قرار دارد و باید دید با Mate X می‌تواند بازار داغ این نوع از گوشی‌ها را به دست بیاورد. امّا دو شرکت دیگر شیائومی و اوپو فعلاً فقط به پخش تیزرهای تبلیغاتی بسنده کرده‌اند. امّا شرکت ال‌جی علاقه‌ای به این حوزه ندارد و هنوز نتوانسته خود را برای ارائه‌ی یک گوشی تاشو با برند ال‌جی قانع کند. این شرکت معتقد است که تاکنون هیج طرح قابل قبولی برای پیاده‌سازی درست این نوع از گوشی‌ها ارائه نشده است.

 

اکثر شرکت‌ها یک نمونه‌ی اولیه از طرح فولد خود را رونمایی کرده‌اند و این گوشی‌های فولد وقتی که به صورت باز شده هستند تقریباً مربع شکل می‌شوند. اگر شما یک نمونه از گوشی‌های فولد عرضه شده توسط شرکت Royole یا شرکت هوآوی را در دست خود قرار دهید حس خوبی را نخواهید داشت. به نظر می‌رسد این گوشی‌ها جدا از اندازه‌ای که دارند باید به سمت عریض شدن صفحه نمایش پیش بروند تا در هنگام دیدن فیلم یا گشت و گذار در یوتیوب حس بهتری را به کاربر انتقال دهند.

 

گوشی‌ها و تبلت‌ها و حتی صفحه نمایش‌های تلویزیون‌های خانگی همگی دارای طراحی صفحه نمایش عرض هستند و این می‌تواند برای ویدیو دیدن عکس دیدن و حتی وب گردی حالت بهتری داشته باشد. تمام این فعالیت‌های روزانه در صفحه‌های عریض انجام می‌شود. واقعیتی هم که وجود دارد این است که تمام بازی‌ها، فیلم‌ها و عکس‌های منتشر شده سازگاری با این صفحات دارند. در گوشی تازه معرفی شده‌ی سونی هم با نام Xperia 1 این حالت عریض بودن بیشتر از پیش نمایان شده است و برنامه‌های ساخته شده توسط سازندگان به این سمت هدایت می‌شوند.

 

هنوز هیچ برنامه‌ی ‌کاربردی یا بازی برای این دستگاه‌ها ارئه نشده است که بتواند در صفحه‌ی مربع شکل اجرا شود. این واقعاً آزار دهنده خواهد بود که وقتی یک ویدیو در یوتیوب را توسط یکی از گوشی‌های تاشو اجرا می‌کنید بالا و پایین صفحه نمایش چیزی را نمایش نمی‌دهد و بیشتر صفحه نمایش تیره خواهد شد.