گوشی ایسوس ROG Phone 2 اولین گوشی با اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس

شرکت ایسوس به تازگی اعلام کرده است که قرار است در آینده‌ای نه چندان دور اولین گوشی بازار را با چیپ‌ست قدرتمند  اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس رونمایی کند.

 

چیپ‌ست اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس به صورت عمده شباهات زیادی با نسخه‌ی قبلی خود یعنی اسنپدراگون ۸۵۵ دارد، امّا این نسخه‌ی جدید دارای ویژگی‌هایی چون سرعت کلاک‌زنی بالاتر، با سرعت پردازش ۲٫۹۶ گیگاهرتز به جای ۲٫۸۴ گیگاهرتز هست که سرعت بالاتری را خواهد داشت. این افزایش سرعت باعث می‌شود تا ۴٫۲ درصد عملکرد CPU بهبود یابد.

 

در گوشی ROG Phone 2‌ از پردازنده‌ی گرافیکی Adreno 640 در چیپ‌ست اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس استفاده شده است و با توجه به پردازنده‌ی گرافیکی استفاده شده در اسنپدراگون ۸۵۵ شاهد ۱۵ درصد بهبود در عملکرد آن هستیم. این چیپ‌ست به مودم X24 LTE مجهز خواهد بود و ویژگی اتصال به مودم خارجی X50 نسل جدید ارتباطات یعنی ۵G را دارا خواهد بود. در این چیپ‌ست خبری از افزایش در رم یا ظرفیت ذخیره سازی به نسبت نسخه‌ی قبلی دیده نمی‌شود.

 

با توجه به موفقیت گوشی قبلی ROG احتمال می‌رود این گوشی هم موفقیت خوبی را کسب کند. درباره‌ی مشخصات این گوشی اطلاعات زیادی در دسترس نیست امّا با توجه به گواهی نامه‌ی ۳C کسب کرده می‌توان فهمید که این گوشی دارای قابلیت فست شارژ ۳۰ وات خواهد بود. مطمئناً هر چه به زمان رونمایی از این گوشی نزدیک می‌شویم اطلاعات ما نسبت به آن با توجه به اخبار منتشر شده بیشتر خواهد شد.

 

این اطلاعیه که توسط شرکت ایسوس اعلام شده است بسیار شبیه به اطلاعیه مربوط به چیپ‌ست اسنپدراگون ۸۴۵ است که با سرعتی بالاتر از چیپ‌ست‌های آن زمان اعلام و عرضه شده بود. حال شرکت ایسوس برای جلب رضایت مشتری و تبلیغات ناشی از اولین چیپ‌ست اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس قصد دارد اخبار مربوط به گوشی‌های هوشمند را به سمت خود جلب کند.

 

این گوشی پرطرفدار شرکت ایسوس با توجه به اعلام قبلی شرکت در تاریخ ۲۳ جولای ( اول مرداد ماه) رونمایی خواهد شد.