گوشی OnePlus 7 Pro با بروزرسانی جدید برای رابط کاربری OxygenOS

گوشی جدید OnePlus 7 Pro که در ماه می (اردیبهشت ماه) امسال در دسترس برای خرید قرار گرفته بود  دارای صفحه نمایش ۶٫۶۷ اینچی، اسنپدراگون ۸۵۵ (۷ نانومتری) و دوربین سه‌گانه با دوربین اصلی ۴۸MP است. این گوشی چینی از رابط کاربری OxygenOS و اندروید ۹ (پای) بهره می‌برد.

برای گوشی OnePlus 7 Pro بروزرسانی جدید عرضه شده است، که تمرکز اصلی کمپانی چینی بر روی افزایش سرعت بوده است. این نسخه از رابط کاربری OxygenOS تغییرات زیادی را شامل می‌شود، امّا اولویت اول برای این بروزرسانی تجربه‌ای بهتر برای کاربران است.

برای کارایی و عملکرد بهتر گوشی حساسیت صفحه‌ی لمسی بهبود یافته است، جلوه‌های بصری شفاف‌تری را شاهد هستیم، هوشمندی بیشتر صفحه‌کلید برای تایپ سریع‌تر، سرعت و دقت  GPS وقتی صفحه نمایش در حالت خاموش است، حساسیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش و تغییر خودکار رزولویشن صفحه نمایش تماماً در نسخه‌ی جدید بروزرسانی رابط کاربری OxygenOS بهبود یافته‌اند.

در ادامه همچنین مدیریت بیشتر بر روی اعلان‌ها، افزایش کیفیت صدا در هدفون OnePlus Bullets Wireless 2 که هدفون اصلی برای گوشی OnePluse 7 Pro است و همچنین در این برروزرسانی سطح امنیتی گوشی نیز افزایش پیدا کرده است. و طبق معمول بعضی از باگ‌های عمومی یافت شده در نسخه‌ی قبلی گرفته شده است.

این بروزرسانی برای دوربین‌های گوشی هم عملکرد بهتری را حاصل کرده‌ است به گونه‌ای که سرعت عملکرد نرم‌افزار مربوط به دوربین در هنگام جابجایی از دوربین پشت به دوربین سلفی بهبود یافته است. قابلیت فوکوس خودکار از سرعت بالاتری برخوردار شده است و حالت پاناروما برای کنار هم قرار دادن تصاویر پیشرفت قابل توجه‌ای داشته است.

و سرانجام شرکت وان‌پلاس نور کمکی را برای وقتی که نور محیط کم است برای قابلیت تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی اضافه کرده است. عملکرد نور کمکی به این صورت است که صفحه نمایش کاملاً سفید شده و نور کافی برای تشخیص چهره را تأمین می‌کند. همچنین پشتیبانی از VoLTE و VoWiFi را اضافه کرده است.

هم‌اکنون بروزرسانی جدید گوشی OnePluse 7 Pro در دسترس است. مطمئناً این آخرین بروزرسانی برای این گوشی نخواهد بود و با توجه به گزارش‌ها از باگ‌های به وجود آمده نسخه‌های دیگری از این رابط کاربری در آینده در دسترس خواهد بود.