گوگل برنامه جمع آوری داده خود برای اپل را حذف کرد!

تنها چند روز بعد از آنکه اپل اپلیکیشن تحقیقاتی فیسبوک روی iOS را تعطیل کرد، گوگل اپلیکیشن تحقیقاتی روی مخاطب خود به نام Screenwise Meter را از اپلیکیشن مهم اپل که برای تست کردن داخلی برنامه های iOS بود، قطع کرد! البته گوگل این کار را  با تقلید از TechCrunch انجام داده است.

اپلیکیشن تحقیقاتی فیسبوک داده های کاربران بین سنین ۱۳ تا ۳۵ سال که این برنامه را نصب کرده بودند، دنبال می کرد و می دید که آنها با تلفن همراهشان چه کارهایی انجام می دهند و …

برنامه کاربردی Screenwise Meter شرکت گوگل، روشی مشابه تحقیق داشت ولی فقط با کاربران بالای ۱۸ سال کار می کرد.

گوگل در بیانیه ای اعلام کرد که: برنامه Screenwise Meter نباید تحت برنامه کاربردی توسعه دهندگان اپل استفاده میشد، این یک اشتباه بود و ما عذرخواهی می کنیم. ما این برنامه را روی دستگاه های iOS غیرفعال کرده ایم. این برنامه همیشه وجود دارد و استفاده از آن کاملا داوطلبانه است. ما از کاربران در نحوه استفاده از داده های آنان در این برنامه کاربردی پیشی گرفته ایم، ما در این برنامه به داده های رمزگذاری شده آنها روی دستگاهشان دسترسی نداریم و کاربران می توانند در هر زمان از این برنامه استفاده کنند. 

گوگل گزارش کرد که این برنامه چطور کار می کرد و چه نوع داده ای جمع آوری می کرد، با این حال گوگل هنوز از برنامه طراحی شده اپل برای کارکنان شرکت برای توزیع برنامه های کاربردی به مشتریان استفاده کرده است. این احتمال وجود دارد که اگر خود گوگل این برنامه را حذف نکند، اپل بخواهد این برنامه را حذف کند.