گوگل سرویس اشتراک برنامه های اندرویدی خود را آزمایش می کند!

در اوایل سال جاری شرکت اپل Apple Arcade را که یک سرویس اشتراک ماهانه می باشد، معرفی کرده است. این برنامه به شما امکان دسترسی به کتابخانه ی بازی های موبایل از جمله برخی بازی های اختصاصی را در دستگاه های iOS می دهد. بیشتر کاربران گوشی های iOS هنوز با این سرویس آشنایی کاملی ندارند. با این وجود گوگل در حال حاضر سرویس رقابتی خود را با نام Play Pass تست می کند.

در طی سال گذشته توسعه دهندگان XDA با استناد بر شواهد دریافتی خود متوجه شدند که گوگل کار بر روی سرویس Play Pass خود را آغاز کرده است و در حال حاضر نسخه ی اولیه ی آن را آزمایش می کند. در این نسخه صفحه ی اصلی آن بخش ثبت نام در این سرویس و هزینه ی ماهانه ی آن که ۴٫۹۹ دلار می باشد را نشان می دهد. البته ممکن است این قیمت پس از انتشار نسخه ی نهایی آن تغییر کند.

صفحه ی اطلاعاتی دیگری نیز وجود دارد که قابلیت جستجوی فهرست شده برای بازی های برتر را دارد. بازی های اکشن، پازل های چند هزار تکه، برنامه های ورزش و تناسب اندام و صدها برنامه در این سرویس در دسترس می باشند. همچنین بازی های پر مخاطب Stardew Valley و Marvel Pinball نیز به عنوان برخی از بازی های موجود نشان داده می شوند. سخنگوی شرکت گوگل تأیید کرد که سرویس Play Pass در حال آزمایش است. مشخص است که سرویس اشتراک برنامه و بازی  می تواند در سیستم عامل اندروید دوام بیاورد و مورد استقبال بیشتر کاربران قرار بگیرد. با توجه به اینکه صاحبان آیفون نسبت به کاربران اندرویدی هزینه های بیشتری را برای دریافت برنامه های خود خرج می کنند.