گوگل پلاس بزودی حذف می شود

پس از یک آسیب پذیری امنیتی که بیش از ۵۰۰،۰۰۰ کاربر  را تحت تاثیر قرار داد، گوگل در اواخر سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که شبکه اجتماعی Google + را بسته خواهد شد.
اکنون چند ماه بعد،در حال تهیه یک بروز رسانی برای خاموشی همیشگی این شبکه اجتماعی، اشاره شده است که پس از دوم آوریل  تمام مطالب در پلت فرم حذف خواهد شد.اگرچه تا تاریخ مذکور هنوز چند ماهی باقی است، گوگل هشدار میدهد که از ۲ آوریل، همه صفحات + Google حذف خواهند شد.

محتواهای حسابهای  شخصی از جمله عکس ها و ویدیوهای موجود در بایگانی آلبوم نیز در تاریخ یاد شده حذف می شوند . در همین حال، هنوز هم می توان آرشیو همه اطلاعات مهم و اطلاعات خاص خود را از شبکه اجتماعی به راحتی دانلود کرد. به گفته گوگل، روند حذف کامل چند ماه طول می کشد، و برخی از مطالب Google+ ممکن است برای کاربران G Suite قابل مشاهده باشد.

برای آماده شدن برای خاموش کردن کامل، گوگل توانایی ایجاد پروفایل صفحات، گروه های اجتماعی و رویدادهای جدید را تا ۴ فوریه  حذف می کند. همچنین متوجه خواهید شد که دکمه های ورود به سیستم Google+ در هفته های آینده کار خود را متوقف خواهند کرد، هرچند هنوز قادر به ورود به سیستم با حساب Google خود به عنوان یک جایگزین هستید. سرانجام، اگر از Google+ به عنوان یک سیستم نظر سنجی با Blogger استفاده کرده باشید، این ویژگی در۷ مارس حذف خواهد شد، با حذف کامل در تاریخ ۲ آوریل.

گوگل دربیانیه ای اعلام کرده است:”از همه ما در تیم + Google ، از شما سپاسگزارم که Google+ را به  مکانی خاص تبدیل کردید. ما از گروه با استعداد هنرمندان، سازندگان جامعه و رهبران فکری سپاسگزاری می کنیم که Google+ را خانه خود را ساخته اند.  این امر بدون اشتیاق و تعهد شما امکان پذیر نیست.”

گوگل ابتدا کمبود مشارکت را به عنوان بخشی از تصمیم خود برای پایان فعالیت + Google ذکر کرد. گوگل ادعا می کند که نسخه مصرفی شبکه اجتماعی دارای کاربر و تعامل کم بوده است، با ۹۰ درصد جلسات کاربر طولانی تر از پنج ثانیه. برای هر کسی که هنوز فعالانه از پلت فرم رسانه های اجتماعی استفاده می کند، گوگل پیشنهاداتی در مورد نحوه برقراری ارتباط با اعضای گروه ارائه می دهد.
“از اکنون تا زمان پایان کامل فعالیت گوگل پلاس، توصیه میکنیم  اجازه دهید فالورهایتان بدانند که میتوانند محتوای شما را خارج از + Google ببینند. به گفته گوگل، به ایجاد یک پست که وبسایت، وبلاگ، کانال های رسانه های اجتماعی و سایر روش های ارتباطی را فهرست می کند ،توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید