۵ فناوری جدید و بسیار جالب که در IFA 2019 رونمایی شدند

نمایشگاه سالانه IFA همواره مکانی بسیار عالی برای نمایش و رونمایی از فن آوری های نوظهور می باشد که بسیاری از آنها می توانند شیوه زندگی در آینده را تغییر دهد.در اینجا ۵ محصول عالی و بسیار جالب از فناوری های جدید و نوظهوری که امسال به نمایش در آمدند و نظرهای زیادی را به خود جلب کردند را برای شما معرفی میکنیم.

۱-اسکلت پزشکی ExoAtlet

شرکت روسی ExoAtlet یک اسکلت پزشکی توانبخشی را معرفی کرده است که برای افرادی که از آسیب های نخاعی یا به دلایل پزشکی از فلج مغزی یا بیماری اسکلروز و نقص اندام تحتانی رنج میبرند،و قادر به راه رفتن نیستند کمک بسیار شایانی می کند.این دستگاه با یک سیستم کنترلی مبتنی بر هوش مصنوعی و با تنظیم شدن با بدن بیمار میتواند حرکات بیمار را تشخیص دهد،و در لحظه حرکت مناسب را انجام دهد.

۲-هواپیمای بدون سرنشین با قابلیت تبدیل شدن به زیر دریایی

تیم تحقیقاتی و پژوهشی Aalto Explorer در نمایشگاه IFA 2019 پهپاد بدون سرنشین نسل دوم Find-X را رونمایی کردند که قابلیت حرکت در زیر آب و تبدیل شدن به یک زیردریایی تحقیقاتی را دارد.این پهپاد قادر است با یک دوربین ۳۶۰ درجه و تجهیزات خود فیلم هایی زنده ای از اعماق اقیانوس ها و داده های تحقیقاتی را جمع آوری کند و در اکتشافات دریایی کمک شایانی را انجام دهد.

۳-کلاه ایمنی دوچرخه سواری

به نظر میرسد که امسال همه چیز در IFA هوشمند می باشد،و یکی از محصولات هوشمند واقعی دیگر که بر روی صفحه نمایش IFA 2019 رفت،کلاه ایمنی دوچرخه سواری Livall بود.این کلاه ایمنی دارای سنسورهای تشخیص نور و چراغهایی جلو عقب برای شناسایی دوچرخه سوار در شب می باشد.همچنین دارای چراغهای راهنمایی میباشد که هنگام حرکت به سمت چپ و راست به دیگر وسایل نقلیه و افراد اعلام میکند.این کلاه بوسیله بلوتوث قادر است به گوشی کاربر وصل شود و با هدفونهای موجود در کلاه آهنگ گوش کنید یا به تماسها پاسخ دهد.

۴-کنترلر بازی 

چهارمین دستگاه جالب امسال یک کنترلر کنسول قابل تنظیم برای گیمرها میباشد.کنترلر بازی Plyy با طیف وسیعی از دکمه های چسبناک بزرگ و کوچک و دسته های آنالوگ،می تواند در هر مکانی آن را بچسبانید و بازی کنید.

۵-دستگاه کاشت سبزیجات اتوماتیک

Plant Smart Plantui یک کپسول هیدروپونیک است که گیاهان و سبزیجات شما را آب میدهد،تغذیه میکند و مواظبت میکند.این دستگاه یک باغبان هوشمند دوست داشتنی میباشد.