۵g گوشی های نسل ۴g شما را بی مصرف نمی کند.

همه جا صحبت از ۵g است.بیلبورد ها تبلیغات جدیدترین و سریع ترین ابزارها مانند Samsung galaxy s10 را نمایش می دهند.تبلیغات تلویزیونی مدام از مزایای سرعت زیاد می گویند و اپراتور ها درحال رقابت برای کسب عنوان بهترین شبکه ۵g هستند. با این که شبکه ۵g چند ماهی است در ایالات متحده شروع به کار کرده است اما گوشی های نسل ۴g شما بی مصرف و دور ریختنی نشده اند بلکه در حقیقت ارتقا به ۵g عملکرد گوشی ۴g را واقعا بهتر میکند.

۵g به عنوان یک تکنولوژی  تغییر در بازی شناخته شده است، با توانایی اش به طور چشمگیری سرعت و پوشش شبکه های بی سیم را افزایش می دهد که این می تواند بین ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سریعتر از اتصال معمولی ۴G تلفن همراه امروزی شما اجرا شود.این تکنولوژی سریع تر از هرچیزی که فکر میکنید است حتی سریع تر از کابل کشی فیبر نوری در خانه تان است و تاخیر ، زمان اتصال به شبکه ، سریع تر از سرعتی است که WiFi ارائه می دهد.

۵g نیز محدودیت هایی دارد. باندهای فرکانس بالاتر ابتدا توسط Verizon و AT&T به نام موج میلی‌متری افزایش یافت و سرعت های بالا را ایجاد کرد اما این سیگنال ها مسافت های کوتاهی را پوشش می دهند.

وین لام تحلیلگر مارکت شبکه می گوید:در حال حاضر سازش های بزرگ با ۵G از نظر طراحی، پوشش و هزینه وجود دارد.۴G LTE و ۵G برای یک زمان بسیار طولانی همکاری خواهند کرد.

در این بین راه های منحصر به فردی برای تبدیل از ۴g به ۵g طراحی شده است که به اپراتور ها کمک می کند سریع تر از قبل به یک شبکه با سرعت بالا متصل شوند.

اولین اتصالات ۵G هنوز به ۴G نیاز دارند

در حال حاضر، شبکه ۵G در ایالات متحده  “غیر مستقل” نامیده می شود چرا که آنها قبل از انتقال دستگاه به  5G ،به ۴G به عنوان لنگر نیاز دارند تا این دستاورد اولیه را بین تلفن و شبکه برقرار کند. با استفاده از این تکنولوژی غیر مستقل،کاربر میتواند سریع تر به شبکه ۵g متصل شود تا اینکه بخواهد سخت افزارش را ارتقا دهد.

اتصال ۴g سریع تر می شود

همانطور که ۵g جدید است و هر روز پیشرفت میکند، ۴g هم جای پیشرفت بسیاری دارد و می تواند در آینده سرعت بهتری را در اختیار کاربران پر تعدادش قرار دهد و زندگی را به نسل ۴g برگرداند.