Citroen Ami One خودروی که برای نخستین بار در انگلستان عرضه شد

سیترون امی ابتدا در کشور انگلیس رو نمایی و شروع به کار کرد‌.

کوچک، مقرون به صرفه و در عین حال کاربردی و برای تولید خودرو در اینده مورد توجه قرار گرفته است، این خودرو برای نخستین بار در فستیوال  good wood speed در کشور انگلستان به نمایش گذاشته شد.

Ami one که اولین کار عموم خود را در نمایشگاه ژنو در اوایل سال جاری انجام داد، این خودرو دارای دو صندلی است که مقررات quadricycle اروپا را براورده میکند، این به این معنی است که کمتر از ۱.۵ متر عرض دارد و دارای سرعت ۲۸ مایل بر ساعتو وزون آن کمتر از ۴۵۰ کیلوگرم است، با این اوصاف در برخی از کشورها بدون داشتن مجوز میتوان با این خودرو رانندگی کرد!

Ami one با هدف استفاده خصوصی عموم مردم تهیه شده به همین دلیل سعی بران بوده که ساده و ارزان ساخته شود، Feredric dovernier طراح ماشین امی وان میگویید سعی برا ان بوده که مواد بکار رفته در این خودرو بیشترین دوام را داشته باشند.

 این خودرو  به گونه ای طراحی شده که باعث کاهش هزینه و کوچکتر شدن فضا ( از بین بردن فضای اضافی) و به بهترین شکل ممکن طراحی شده است، درب ها و شیشه های جلو و عقب آن متفاوت هستند ولی پنل های دو طرف به صورت معمولی ساخته شده اند که زیبایی خاصی به ماشین میدهد، پانل های نارنجی در جلو و عقب خودرو به صورت متداول وجود دارند و چراغ های پشت آن از دو LED استفاده شده است.

امی میتواند با سیستم سرگرمی و جهت یابی گوشی هوشمند متصل شود که باعث میشود صفحه گوشی در صفحه داخل خودرو به نمایش دراید، شیشه اطراف و شیشه سقف این خودرو الکتریکی نیستند و به صورت دستی عمل میکنند.