Google Doodle سال نو چینی را با یک بازی هوش مصنوعی تبریک می گوید

گوگل سال خوک را با هنر قصه گویی باستانی به چینی ها نشان می دهد.

سه شنبه اولین روز تقویم قمری است که به عنوان سال نو چینی شناخته شده است که در سراسر آسیا و سراسر جهان جشن گرفته می شود.

این جشن به عنوان جشنواره بهار در چین شناخته شده است و به طور سنتی زمانی برای احترام به خدایان و اجداد است. آتش بازی ها شروع می شوند تا هیولاهای بد و بد شانسی ها را کنار بگذارند. این جشنها حدودا دو هفته طول می کشد و با یک رژه شبانه که شامل اژدها ها، رقصنده ها و نوازندگان است آغاز می شود.

خانواده های چینی اغلب برای شام و  پیاده روی سالانه و تماشای کارناوال های شادی جمع می شوند.آن ها پس از اینکه خانه هایشان را کاملا تمیز و مرتب کردند به عیادت بیمارها و بزرگترهایشان میروند ، برای ایجاد آرامش، آنها با کاغذ هایی  کاردستی های  چینی که بر روی آن ها  شعرهای  چینی نقش بسته شده است درست میکنند.

 

اما  جشن امسال، گذار از سال سگ تا خوک را نشان می دهد که شانس، خوشبختی و رفاه عمومی در فرهنگ آسیایی را نشان می دهد. به افتخار سال جدید چینی ها، گوگل بازی ای به اسم Shadow Art را ایجاد کرده که هنر قصه گویی باستانی  را نشان میدهد.

گوگل نیز در سال جدید با ایجاد یک بازی مبتنی بر مرورگر به نام Shadow Art به این جشن بزرگ پیوست . با استفاده از دوربین یک دستگاه و سیستم هوش مصنوعی بازی، بازیکنان از حرکات دست استفاده می کنند تا سعی کنند یکی از ۱۲ حیوان که از زودیاک چینی تشکیل شده اند را درست کنید.

اما شما تنها ۲۰ ثانیه برای تشکیل هر حیوان زمان دارید. این بازی در ۱۱ زبان مختلف از جمله انگلیسی، چینی، تایلندی، بهائی اندونزی، مالایی، ژاپنی، کره ای، اسپانیایی و پرتغالی در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید