Google Maps در حال پیاده سازی ویژگی جهت دهی واقعیت افزوده یا AR برای کاربران می باشد!

در ماه فوریه گوگل شروع به آزمایش ویژگی جهت دهی AR کرد که از دوربین تلفن بهره می برد تا مسیرهایی را که به سمت مقصد کاربر نشان می دهند را پوشش دهد. این قابلیت ها در طی چند ماه گذشته در دسترس راهنمای محلی بوده است و این شرکت اکنون پس از آزمایشی موفقیت آمیز آن را در سطح جهانی منتشر می کند. به همین مناسبت به آن یک نام داده است: نمایش زنده.

این ویژگی به عنوان یک سرویس بتا برای همه ی کاربران دارای دستگاه های اندروید و iOS که از ARCore و ARKit پشتیبانی می کنند در دسترس قرار خواهد گرفت.Live View  در هر کجا که نمای خیابان موجود است کار می کند و به سادگی از شما می خواهد که تلفن خود را در محیط اطراف خود بگیرید تا بتواند راه ها را تشخیص دهد. این برنامه با استفاده ی ترکیبی ازGPS ، دوربین و داده های قطب نما، نقشه ها دقیقا می داند که شما به کدام سمت هدایت می شوید و باید به کجا بروید.

بسیاری از کاربران در طی چند ماه گذشته فرصت آزمایش این برنامه را داشته اند و به نظر می رسد عملکردی قوی بخصوص برای مسافران در سر تقاطع های پیچیده داشته است. این در واقع کارکرد اصلی آن محسوب می شود. نقشه ها از شما می خواهند در صورت ادامه ی پیاده روی در خیابان تلفن خود را پایین بیاورید. اگر تلفنی سازگار با این برنامه دارید و قابلیت های موجود در دسترس شماست، به راحتی مقصد خود را جستجو کنید. برای این کار بر روی گزینه ی مسیرها -> مسیرهای پیاده روی -> نمایش زنده کلیک کرده تا آن را امتحان کنید.

متأسفانه ویژگی جهت دهی به کاربران گوگل فقط هنگام پیاده روی در نظر گرفته شده است. اما برخی از تولید کنندگان خودرو قبلا جهت دهی واقعیت افزوده یا AR را در وسایل نقلیه ی خود پیاده سازی کرده اند، بنابراین دلیلی برای گوگل وجود ندارد که آن را نیز عملی نکند.