Huawei Mate20X 5G در بریتانیا عرضه می شود

 Huawei Mate 20x  5G اولین گوشی ۵G کمپانی هواوی و یکی از بهترین گوشی های اندرویدی دنیا و یک گزینه وسوسه انگیز در برابر خیلی از محصولات پرچمدار و مدعی بازار می باشد.

در خبری که امروز از سوی هواوی منتشر شده است گوشی ۵G این شرکت در انگلستان عرضه خواهد شد و با پشتیبانی اپراتورهای Sky Mobile و Carphone از ۲۶ ژوئیه با قیمت ۹۹۹ پوند وارد بازار میشود.

با وجود ممنوعیت محصولات کمپانی هواوی در ایالات متحده امریکا به سبب تحریم ها اما اپراتورهای بریتانیا در حال حاضر از دستگاههای هواوی پشتیبانی خواهند کرد.البته مدتی پیش بود که دو ارائه دهنده خدمات ارتباطی ۵G در بریتانیا نام این موبایل را از لیست انتشار خود خارج کردند.

از طرف دیگر به دلیل حضور قوی هواوی در بازار تجهیزات ارتباطاتی جای تعجب ندارد که بریتانیا دستگاه های ۵G را از هواوی بگیرد.در واقع تمام اپراتورهای ۵G در انگلیس از تجهیزات کمپانی هواوی هستند.

آقای آنسون ژانگ مدیر عامل بخش بریتانیای شرکت هواوی اعلام کرد : ما از میلیون ها نفر از مشتریان وفادارمان در انگلیس سپاسگزاریم و به همه آنها و میلیون ها نفر مصرف کننده جدید که بزودی خواهیم پذیرفت اطمینان میدهیم که لذت بهترین تجربه ممکن از استفاده از دستگاه های هواوی در کشور بریتانیا را به آنها خواهیم داد و مطمئن باشند که ما در برابر آنها مسئول هستیم و هیچ تغییر نگران کننده ای در مورد آینده ما وجود نخواهد داشت.

Mate 20X 5G همان جانشین Mate 20X هواوی میباشد که در نوامبر سال گذشته در کنار سایر پرچمداران خانواده Mate 20 معرفی شد.این گوشی جدید بزرگترین گوشی در بین اعضای خانواده Mate 20 می باشد و از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به نسخه استاندارد پیشین خود می باشد و تنها تفاوت بین آنها قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت ۵G و حجم پایین تر باتری در موبایل جدید می باشد.

سطح سیستم امنیتی در  Mate 20X 5G به غیر از وجود سنسور اسکنر اثر انگشت در پنل پشت از سیستم قفل گشای مبتی بر ویژگی تشخیص چهره سه بعدی نیز بهره میبرد.

این دستگاه از یک بانری ۴۲۰۰ میلی آمپر برساعتی با قابلیت شارژ  سریع ۴۰ واتی و تراشه Kirin 980 و برای پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت از مودم Balong 5000 هواوی استفاده میکند.

از دیگر مشخصات Mate 20X 5G نمایشگر ۷٫۲اینچی OLED با رزولیشن ۱۰۸۰*۲۲۴۴ پیکسل می باشد.