IOS 13 در مقابل Android 10

Android 10 و IOS13 دو سیستم عامل جدید نام دار و مهم دنیایی گوشی های هوشمند هستند که به زودی با ویژگیهای بسیاری رسمآ ارائه میشوند.اکنون ما برخی از ویژگیهای مهم و مفیدوجالب این دو پلتفرم را با هم مقایسه می کنیم.

حالت تاریک

IOS با ارائه یکپارچه حالت محبوب تم تاریک نسبت به اندروید که هنوز برخی برنامه ها و اپلیکیشن هایش این حالت را اجرا نمیکنند عملکرد بهتری دارد

حریم شخصی

حریم شخصی و امنیت  کاربران اپل بسیار برایش مهم بوده و در IOS13 کاربران می توانند بدون نام وارد وب سایت ها شوند و اپلیکیشن ها اصلآ قادر به ردیابی آنها نخواهند بود

گیمینگ و برنامه های بازی

اگر از طرفداران بازی های کنسولی هستید و ارتباط اینترنتی قوی دارید Stadia گوگل با سرویس دسته محور بهترین گزینه است.اما اگر هر از چند گاهی سراغ بازی با موبایلتان میروید Arcade اپل مناسب تر است.

ویرایش و اشتراک گذاری تصاویر

Google Photos نسبت به Apple Photos به دلیل گستردگی بیشتر و طیف وسیع ابزارها دست بالاتر را در اختیار دارد.

اجرای برنامه های موبایل در مکانهای دیگر

IOS با ابزار Marzipan به راحتی برنامه های خود را بر روی سیستم عامل MacOS پورت میکند.اما گوگل به دلیل محدودیت های کروم بوک همچون نیاز به اتصال به اینترنت و نبود اپلیکیشن حرفه ای کارایی پایین تری دارد.

پیام رسانها و فیس تایم ها

با توجه به امنیت بالایی ایجاد شده توسط اپل برای پیام رسانهایش و انتقال سریعتر و دقیقتر پیامها در بین دیوایس های IOS دست بالاتر از آن اپل می باشد

دستیار صوتی

در مورد دستیار صوتی سیری به اندازه Google Assistant در تشخیص و درک صداها و دستورات مختلف عمل نمی کند و دستیار گوگل اندروید با طیف وسیعی از ویژگیها به طور کامل همه موارد را در گوشی شما انجام میدهد و بر روی هر گوشی اندرویدی قرار میگیرد.

صفحه کلید (کیبوردها)

گوگل با صفحه کلیدهای Gboard قابل چرخش و صفحه کلید پیش فرض SwiftKey کاربر را قادر میسازد که با تم های بسیار و زبان های مختلف و به راحتی نسبت به صفحه کلید QuickPath اپل تایپ و کار کند.

نقشه برداری و مسیر دهی

در این مورد گوگل به مراتب با بروزرسانی های دایمی برنامه های نقشه خود نقشه های بروزتر و دقیق تر را ارائه میدهد.