WhatsApp در حال آزمایش این قابلیت جدید است که شما استاتوس خود را در استوری فیس بوک به اشتراک بگذارید

آخرین ورژن واتساپ بتا ویژگی جدیدی را اضافه می کند که ممکن است کمی بحث برانگیز باشد: این ویژگی جدید به اشتراک گذاری استاتوس واتساپ در استوری فیس بوک است که به زودی اضافه خواهد شد. به گفته‌ی این شرکت، این ویژگی جدید آی دی واتساپ شما را به حساب فیس بوکِتان لینک نخواهد کرد، و همانند استاندارد خود در اشتراک گذاری داده های API در Android و iOS عمل خواهد کرد.

این به این معنیست که شما همچنین می توانید استاتوس واتساپ خود را در برنامه های دیگر از قبیل: Instagram، Gmail، Google Photos و غیره به اشتراک بگذارید. این شرکت در این باره می گوید هنگامی که شما داده هایتان را در یک سرویس دیگر متعلق به فیس بوک مانند Instagram به اشتراک می گذارید، این دو پست در سیستم های خود رویدادی جداگانه خواهند بود و به یکدیگر لینک نمی شوند.

اگر در برنامه واتساپ بتا هستید، گزینه‌ی اشتراک گذاری در زیر استاتوس شما نمایش داده می شود. در صورتی که شما اطلاعی از موضوع این بحث ندارید، به صورت خلاصه، استاتوس چیزی است که واتساپ آن را نسخه‌ی داستان هایش می نامد – جایی که شما می توانید تصاویر، متن و فیلم ها را در پروفایل خود پست کنید که بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند. این ویژگی جدید واتساپ در حال حاضر روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، و در سال آینده بالاترین مقدار تبلیغات در واتساپ را در آنجا خوهید دید.

نکته قابل توجه این است که شما باید به طور دستی استاتوس خود را با یک برنامه دیگر به اشتراک بگذارید، و هیچ راهی برای انجام خودکار آن وجود ندارد. ظاهرا طراحان این شرکت این حالت را عمدا ایجاد کرده اند، واتساپ می خواهد این ویژگی یک تصمیم گیری فعال از طرف شما باشد، و نه چیزی که شما یک بار تنظیم کنید و پس از آن، آن را فراموش کنید.